PINAR KIRDAR


PINAR KIRDAR


Psikolog, İnsan Kaynakları Danışmanı

2002 senesinde, İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Uzmanlaşma alanı olarak; Endüstri Psikolojisi ve Klinik Psikoloji alanlarında yer almıştır. Akademik eğitim süresi içersinde sırasıyla; 1999 depremi sonrası, İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünce yürütülen sosyal yardım projesinde psikolojik destek asistanlığı, Davranış Bilimleri Araştırma Merkezi'ne bağlı deprem bölgesi travma sonrası stres bozukluklarına yönelik destek projesinde psikolojik destek asistanlığı, Ereğli Demirçelik Fabrikası Psikoteknik Laboratuvar yapılandırma projesinde uygulama asistanlığı ve Mng Bank Genel Müdürlük İnsan Kaynakları Departmanı'na bağlı uzun süreli staj çalışmasında görev almıştır.

Profesyonel kariyer hayatına sırasıyla; 2002/2003 Enka İstinye okulunda Rehberlik Servisi'ne bağlı rehber öğretmenlik, 2003/2005 yılları arasında Profil International İnsan Kaynakları Danışmanlık firmasında İşe Alım Danışmanı, 2005/2007 yılları arasında DHL Express İstanbul'da Yönetim Geliştirme, Eğitim ve İşealım Uzmanı, 2007/2008 yılları arasında Sabancı Holding/Kordsa Global firmasında Global İnsan Kaynakları Uzmanı, 2013/2019 yılları arasında da Birlik Endüstriyel Makina firmasında İş Geliştirme ve İnsan Kaynaklarından Sorumlu GMY olarak devam etmiştir.

Profil Performans İndikatörü (PPI) Davranışsal Eğilim Analizi ve Neo PI-R Kişilik Envanteri Yetkin Kullanıcısıdır.

Yetkinlik bazlı mülakat teknikleri, değerlendirme ve gelişim merkezleri, performans, organizasyonel gelişim ve eğitim alanlarında pek çok sektörden firma tecrübesine sahiptir. Sayısız giriş, orta ve üst düzey personel, bireysel ve toplu seçme yerleştirme projelerinde görev almıştır.

İnsan Kaynakları geçmişinin yanı sıra, 2018/2019 yılları arasında Oyun Terapisi eğitimi ve süpervizyonu alarak MEB onaylı Oyun Terapisti serifikası almaya hak kazanmıştır.