ELVAN ŞAFAK


ELVAN ŞAFAK

Psikoterapist, Aile ve Çift Terapisti, Cinsel Terapist

İstanbul Üniversitesi, Psikoloji Bölümü’nü bitirmiştir.

Adapazarı Özel ENKA Okulları’nda uzun bir süre Okul Psikoloğu olarak çalışmış; öğrenci, veli ve öğretmenlere yönelik seminer/danışmanlık çalışmaları gerçekleştirmiştir.

Türkiye’nin önde gelen lise ve üniversitelerinde “Okulda Şiddet”, “Sınav Kaygılarını Yaratıcı Drama ile Azaltma”, “İletişim Becerileri” gibi konularda öğrencilere ve eğitimcilere yönelik vaka sunumu, atölye ve seminer çalışmaları gerçekleştirmiştir.

Psikanalist Yavuz Erten’den “Psikanalizden Dinamik Psikoterapilere” ve “Psikanalitik Terapide Teknik ve Pratik” başlıklı eğitimler almıştır.

Psikoterapi alanının öncü hocalarından “Davranış Bozukluklarına Psikanalitik Bakış” ve “Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma” başlıklı eğitimler almıştır.

Aile ve Evlilik Terapileri Derneği Kurucu Başkanı Yrd.Doç.Dr. Murat Dokur’dan, Avrupa Aile Terapisi Derneği onaylı 500 saatlik “Aile ve Çift Terapileri” eğitiminin dört yılını (400 saat) tamamlamış olup, halen eğitimine devam etmektedir. Eğitimi süresince; Maurizio Andolfi, Rodolfo de Bernart, Kyriaki Polychroni ve Mony Elkaim gibi aile terapisinin öncü hocalarının verdiği özel atölyelere katılmıştır.

“Cinsel Terapi, Cinsel Danışmanlık, Cinsel Tedaviler ve Cinsellik” başlıklı eğitimleri tamamlamıştır.

Psikanalist İskender Savaşır’dan “Psikanalize Giriş, Psikanalitik Görüşme ve Yorumlama” eğitimleri almış ve mesleki pratiği süresince kendisinden “Psikanalitik Psikoterapi Süpervizyonu” almıştır.

2011 Yılında kurucuları arasında yer aldığı Moira Danışmanlık Merkezi’nde; psikoterapi ve eğitim çalışmalarına devam etmektedir. Aile-çift, çocuk-ergen ve yetişkinlere yönelik psikolojik danışmanlık çalışmalarını; sistemik-dinamik ve pragmatik eksperiyantal yaklaşım dahilinde gerçekleştirmektedir.

Kurumlara yönelik; yetişkin, öğretmen, öğrenci, aile, çalışan, ebeveyn eğitim, seminer ve atölyeleri gerçekleştirmektedir.

Türk Psikologlar Derneği, Anadolu Psikanalitik Psikoterapiler Derneği ve Aile ve Evlilik Terapileri Derneği üyesidir.