Seminer: Anne Çocuk İlişkisinde Sevgi Dili


Üzgünüz, kayıt bitti.

Şikago’da (ABD) yaşayan Prof. Dr. Artin Göncü hocamız; Eylül 2017, Kasım 2017 ve Ekim 2018'de merkezimizde gerçekleştirdiği seminerler sonrası 10 Nisan 2019 Çarşamba günü tekrar bizlerle! "BU ETKİNLİK İSKENDER SAVAŞIR'IN ANISINA DÜZENLENMEKTEDİR."


  • Tarih: 10.04.2019 19:00
  • Yer: Moira Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi (Harita)

Açıklama

Bu seminerde; anne ile çocuk arasındaki ilişkinin doğum öncesinde nasıl başladığı, bebeklik ve okul öncesi döneme kadar nasıl devam ettiğine dair bilgi paylaşımında bulunulacaktır.

Bağlanma kuramları çerçevesinde anne çocuk ilişkisinde bağlılığın önemi, çocuk açısından sevginin ne demek olduğu, anne tarafından çocuğa verilen sevginin çocuk tarafından nasıl algılandığı ve bunun yetişkin hayatı nasıl etkilediği tartışılacaktır.

Katılım: Seminer, ilgi duyan herkesin katılımına açık bir çalışmadır.

Sertifika: Katılım sertifikası verilecektir.

Ücret: Seminer katılım ücreti 100 TL olup kontenjan sınırı (25 Kişi) vardır.

Kayıt: Etkinliğe katılım için linkteki kayıt formunun doldurulması gerekmektedir.

Kayıt Formu Linki: https://www.moiradanismanlik.com/events/anne-cocuk-iliskisinde-sevgi-dili/form

Prof.Dr. Artin Göncü Kimdir?

Artin Göncü yüksek lisans ve doktorasını Houston Üniversitesi Gelişim Psikolojisi bölümünden aldı. 1987 yılında Illinois Üniversitesi’nde göreve başladı. 2013 Ağustos’una kadar Eğitim Psikolojisi Bölümünde Profesör unvanıyla çalışan Göncü,2006-2009 yılları arasında bölüm başkanlığı görevinde bulundu. Profesör Artin Göncü’nün verdiği dersler arasında Eğitim Psikolojisi, İnsan Gelişimine Sosyo-Kültürel Yaklaşım bulunuyor.

Artin Göncü’nün araştırmaları insan gelişiminde ve eğitiminde kültürel ve sosyal bileşenlerin rolünü anlatır. Göncü’nün araştırmaları birçok kuruluş tarafından desteklendi ve farklı dillerde yayınlandı. Dr. Göncü, Avusturalya, Brezilya, Fransa, İtalya, İsviçre, Danimarka, İspanya ve Türkiye’de ders ve konferans verdi. Dr. Göncü şimdilerde Mind, Culture and Activity: An International Journal dergisinin editörlüğünü yapmaktadır. Dr. Göncü’nün Child Development, Human Development, Early Childhood Research Quarterly, American Educational Research Journal, Early Education and Development, International Journal of Behavioural Development, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Dergisi’nde yayın kurulu üyeliği ve Jean Piaget Society ve Ankara Üniversitesi Çocuk Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde kurul üyelikleri bulunmaktadır.

Dr. Göncü’nün ayrıca Analyzing children’s play dialogues, Play and Development, Children in play, story and school ve Children’s engagement in the world adlı kitapları da bulunmaktadır.