Farkına Vardık Mı?


Üzgünüz, kayıt bitti.

Farklılaştırılmış öğretim; öğrencilerin hazırbulunuşluk seviyeleri, ilgi alanları ve öğrenme stilleri gibi farklı bireysel özelliklerine uygun tasarımlar geliştirerek her öğrenciye ulaşabilme fırsatı tanıyan bir öğrenme tasarımıdır...


  • Tarih: 05.12.2018 19:00
  • Yer: Moira Psikolojik Danışmanlık Merkezi (Harita)

Açıklama

Farklılaştırılmış öğretim; öğrencilerin hazırbulunuşluk seviyeleri, ilgi alanları ve öğrenme stilleri gibi farklı bireysel özelliklerine uygun tasarımlar geliştirerek her öğrenciye ulaşabilme fırsatı tanıyan bir öğrenme tasarımıdır.

Farklılaştırılmış öğretimin olmazsa olmazı özellikle farklı gelişen çocukların bireysel olarak tanınmasıdır.

Seminerimizin bu basamağında farklı gelişen öğrencileri bireysel sınırlarını ve potansiyellerini fark edip öğrencilerin farklı ihtiyaçlarına cevap verebilmemiz için neler yapılacağı üzerine durulacaktır.

Bir eğitimci olarak sıkça karşılaştığımız farklı gelişen çocuklar (Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), Özgül Öğrenme Güçlüğü ve Üstün Zekalı Yetenekli) olduğunu düşünürsek eğitim ortamının daha kolaylaştırıcı olabilmesi için neler yapılacağına dair her ay seminer çalışması yapılacaktır.

Seminer Uzman Psikolog Serra Hoşcan Gülseren tarafından verilecektir.

Seminer Katılım: Öğretmenler, Psikolojik Danışmanlar, Psikologlar,
Özel Eğitimcilerin katılımına açıktır. Kontenjan sınırı bulunmaktadır.

Sertifika: Katılımcı sertifikası verilecektir.

Ücret: Seminer ücreti 150 TL’dir.

Kayıt: Kayıt için linkteki form doldurulmalıdır. Kaydın kesinleşmesi için aşağıdaki hesap numarasına ücretin gönderilmiş olması ve dekontun info@moiradanismanlik.com adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Kayıt Linki: https://www.moiradanismanlik.com/events/farkina-vardik-mi/form

Hesap Bilgisi: TR49 0006 7010 0000 0042 7656 43

Serra Hoşcan Gülseren Kimdir?

İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirmiştir. İstanbul Üniversitesi Gelişim Psikolojisi Anabilim Dalı’ndan “9-12 yaş Çocuklarının Evlilik Çatışması Algısı ile Yaşam Kalitesi Arasındaki İlişkide Ebeveyn Tutumun Aracı Etkisinin İncelenmesi” isimli tez ile mezun olmuştur.

Staj görevlerini Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Özel Balıklı Rum Hastanesi’nde tamamlamıştır.

Yrd. Doç.Dr. Murat Dokur tarafından verilen, EFTA-TIC (Avrupa Aile Terapisi Derneği – Eğitim Birimi) onaylı 500 saatlik “Aile ve Çift Terapisi Eğitimi”ni tamamlamıştır.

Oyun Terapisi ve Psikodrama eğitimlerinin temel aşamalarını almıştır.

Psikanalist İskender Savaşır’dan “Psikanalize Giriş, Psikanalitik Görüşme ve Yorumlama” eğitimleri almış ve mesleki pratiği süresince kendisinden “Psikanalitik Psikoterapi Süpervizyonu” almıştır.

Psikodramatist Deniz Altınay ve Yrd.Doç.Dr.Tamer Ergin'den süpervizyon almıştır.

Türk Psikologlar Derneği’nden aldığı WISC-R Testi Uygulayıcı Sertifikası ile 15 yıldır bu testi uygulamaktadır. CAS ve WISC IV testlerinin de sertifikalı uygulayıcısıdır.

Özel hastane ve okullarda psikolog olarak görev yapmıştır. University Of California Irvine (UCI) Gifted Student Academy (GSA)’de her yıl Üstün Zeka ve Yetenekli Çocukların Eğitmenliğini yapmaktadır.

Adapazarı Özel ENKA Okulları'nda Pedagojik Lider olarak görev yapmıştır. Farklılaştırma ve Farklı Gelişen Çocuklar üzerine atölye çalışmalarına katılıp burada farklı gelişen çocuklarla çalışmıştır.