Seminer: Çocuklarda Özerklik Gelişimi ve Oyunun Önemi


Üzgünüz, kayıt bitti.

Eğitimciler ve ebeveynler için kaçırılmayacak bir seminer! Şikago’da (ABD) yaşayan Prof. Dr. Artin Göncü hocamız; Eylül 2017, Kasım 2017 Ekim 2018 ve Nisan 2019'da merkezimizde gerçekleştirdiği seminerler sonrası 02 Kasım 2019 Cumartesi günü tekrar bizlerle! "BU ETKİNLİK İSKENDER SAVAŞIR'IN ANISINA DÜZENLENMEKTEDİR."


  • Tarih: 02.11.2019 19:00
  • Yer: Moira Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi (Harita)

Açıklama

Bu seminerde; Oyunun çocuk gelişimindeki ve eğitimindeki yeri günümüzde çok vurgulanmaktadır.  Ancak, yapılan çalışmalar daha çok oyunun yaratıcılık, dili gelişimi, problem çözme gibi konulara katkısını irdeler.  Bu konuşmada hocamız hem serbest hem de kurallara bağlı oyunların çocukların özerklik ve demokrasi anlayışlarının gelişmesine katkılarını anlatacaktır.  

Katılım: Seminer, ilgi duyan herkesin katılımına açık bir çalışmadır.

Sertifika: Katılım sertifikası verilecektir.

Ücret: Seminer katılım ücreti 100 TL öğrenci 75 TL olup kontenjan sınırı (25 Kişi) vardır.

Kayıt: Etkinliğe katılım için kayıt formunun doldurulması ve Şamil Saribaş- TR49 0006 7010 0000 0042 7656 43 nolu hesaba ödeme yapılması gerekmektedir.


Prof.Dr. Artin Göncü Kimdir?

Artin Göncü yüksek lisans ve doktorasını Houston Üniversitesi Gelişim Psikolojisi bölümünden aldı. 1987 yılında Illinois Üniversitesi’nde göreve başladı. 2013 Ağustos’una kadar Eğitim Psikolojisi Bölümünde Profesör unvanıyla çalışan Göncü,2006-2009 yılları arasında bölüm başkanlığı görevinde bulundu. Profesör Artin Göncü’nün verdiği dersler arasında Eğitim Psikolojisi, İnsan Gelişimine Sosyo-Kültürel Yaklaşım bulunuyor.

Artin Göncü’nün araştırmaları insan gelişiminde ve eğitiminde kültürel ve sosyal bileşenlerin rolünü anlatır. Göncü’nün araştırmaları birçok kuruluş tarafından desteklendi ve farklı dillerde yayınlandı. Dr. Göncü, Avusturalya, Brezilya, Fransa, İtalya, İsviçre, Danimarka, İspanya ve Türkiye’de ders ve konferans verdi. Dr. Göncü şimdilerde Mind, Culture and Activity: An International Journal dergisinin editörlüğünü yapmaktadır. Dr. Göncü’nün Child Development, Human Development, Early Childhood Research Quarterly, American Educational Research Journal, Early Education and Development, International Journal of Behavioural Development, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Dergisi’nde yayın kurulu üyeliği ve Jean Piaget Society ve Ankara Üniversitesi Çocuk Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde kurul üyelikleri bulunmaktadır.

Dr. Göncü’nün ayrıca Analyzing children’s play dialogues, Play and Development, Children in play, story and school ve Children’s engagement in the world  ve Oyunda Büyümek adlı kitapları da bulunmaktadır.