Bir Kültürel Yorumlama Etkinliği Olarak Çocuk ve Yetişkinlikte Simgesel Oyun


Üzgünüz, kayıt bitti.

"Oyunun insan psikolojisindeki önemli yeri Piaget ve Vygotsky gibi bir çok gelişim kuramcısı tarafından belirlenmiştir. Ancak, bu kuramlar oyunun evrensel bir etkinlik olduğunu savunurken bireysel ve kültürel farklılıkları bir yana itmiştir. Bu konuşma kültürün oyun üstündeki etkisini ve yerini sunarak insan gelişimini anlama çabamızda yanlılıklardan kaçınmak için bu yaklaşımın gerekli olduğunu savunmaktadır."


  • Tarih: 31.10.2018 19:00
  • Yer: Moira Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi (Harita)

Açıklama

Prof. Dr. Artin Göncü Kimdir?


Artin Göncü yüksek lisans ve doktorasını Houston Üniversitesi Gelişim Psikolojisi bölümünden aldı. 1987 yılında Illinois Üniversitesi’nde göreve başladı. 2013 Ağustos’una kadar Eğitim Psikolojisi Bölümünde Profesör unvanıyla çalışan Göncü,2006-2009 yılları arasında bölüm başkanlığı görevinde bulundu. Profesör Artin Göncü’nün verdiği dersler arasında Eğitim Psikolojisi, İnsan Gelişimine Sosyo-Kültürel Yaklaşım bulunuyor.


Artin Göncü’nün araştırmaları insan gelişiminde ve eğitiminde kültürel ve sosyal bileşenlerin rolünü anlatır. Göncü’nün araştırmaları birçok kuruluş tarafından desteklendi ve farklı dillerde yayınlandı. Dr. Göncü, Avusturalya, Brezilya, Fransa, İtalya, İsviçre, Danimarka, İspanya ve Türkiye’de ders ve konferans verdi. Dr. Göncü şimdilerde Mind, Culture and Activity: An International Journal dergisinin editörlüğünü yapmaktadır. Dr. Göncü’nün Child Development, Human Development, Early Childhood Research Quarterly, American Educational Research Journal, Early Education and Development, International Journal of Behavioural Development, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Dergisi’nde yayın kurulu üyeliği ve Jean Piaget Society ve Ankara Üniversitesi Çocuk Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde kurul üyelikleri bulunmaktadır.


Dr. Göncü’nün ayrıca Analyzing children’s play dialogues, Play and Development, Children in play, story and school ve Children’s engagement in the world adlı kitapları da bulunmaktadır.


Katılım: Seminer, ilgi duyan herkesin katılımına açık bir çalışmadır.


Sertifika: Katılım sertifikası verilecektir.


Ücret: Seminer katılım ücreti 100 TL olup kontenjan sınırı (25 Kişi) vardır.